Sepet

Şu an sepetinizde ürün bulunmuyor.

Şu an sepetinizde ürün bulunmuyor.

  Genel Toplam0 TL (KDV DAHİL)

  Alışverişi Tamamla
  Üye Girişi veya üye ol

  Toptan Kavurma

  Etin geleneksel yöntemlerle saklanması birkaç şekilde mümkündür. Pastırma ve sucukta olduğu gibi baharatlayarak kurutma işlemi yapılabilir ayrıca eti kavurup yağ arasında muhafazasını sağlamak da bir yöntemdir.

  Toptan Kavurma Siparişi

  Toptan kavurma siparişi vermek için istediğiniz kavurmanın altındaki kutucuğa kaç kg istediğinizi belirtiniz
  Başkartal Dana Kavurma

  Toptan Başkartal Dana Kavurma

  Kavurma çoğunlukla sığır etinden yapılır. Etler iç yağlarından ayrılmaz, kavurma yapımına hazır hâle gelmesi için bir gün önceden 4 derecede dinlenmeye bırakılır. Dinlenme sonrasında et; sinir, damar ve zarlarından temizlenerek kuşbaşı doğranır. Daha sonra iç yağı ile birlikte kavrulmaya başlanır ve bu aşamada tuzlanır. Etin cinsine göre pişirme işlemi 2-5 saat arası sürebilir.

  Yumuşayan, rengindeki kırmızılığı giderilen, kolay parçalanan ve suyunu bırakan et kavurma yapımına uygun hâle gelmiş demektir. Bu aşamada etin çok pişmemesi de oldukça önem taşır. Çünkü etin fazla pişmesi kurumasına dolayısıyla sertleşmesine ve lezzetini kaybetmesine sebep olur.

  Et pişirme işlemi sonrasında soğumaya bırakılır ve gerekli sıcaklığa düştüğünde paketlenir. Etin havayla temasını kesmek için etrafı kavurma yağı ile çevrelenir. Soğuk depoya alınır ve 2-3 günlük bekleme süresi sonrasında kavurma, tüketime hazır hale gelmiş olur.

  Başkartal olarak geçmişin lezzetini geleceğe taşıyoruz. Atalarımızın etin bozulmasını engellemek için uyguladıkları yöntemleri bizler de günümüzde uyguluyoruz. Nedeni tabiî ki çok çok farklı… Hızla akan zamanda yemek pişirmeye vakit ayıramayan “evlerimizin mutfak şefleri” kavurma etleriyle lezzetli sofraları hızlıca ve kolaylıkla hazırlayabilirler. Üretmemizin bir diğer nedeni ise kavurmanın kendine has lezzetinin ve tadının olması.

  İştahsız çocukları geleneksel lezzetimiz “kavurma” ile tanıştırıp, protein ağırlıklı beslenmelerini sağlayabilirsiniz. Başkartal kavurma ile pek çok yemeğinize lezzet katabilirsiniz. Yumurta ile birlikte pişirebilir, tostun ve pidenin içinde yeni ve pratik lezzetler hazırlayabilirsiniz.  

  Başkartal olarak toptan kavurma üretimimizi siz değerli müşterilerimizin istekleri doğrultusunda hazırlıyoruz. Önce sağlık ve kalite anlayışı ile toptan kavurma üretimimize salgın sürecinde de devam etmekteyiz. Yılların getirdiği tecrübe ile ürünlerimizin üretimi, muhafazası ve tedarik zinciri sorunsuz şekilde sürdürülmeye çalışılmaktadır.

  Geleneksel lezzetimiz kavurmayı Başkartal güvencesiyle tüm Türkiye tatsın… Efsane yemeklerimize lezzet katan “kavurma” Başkartal güvencesiyle sofralarınızda yer alsın…

   

  E-Bülten listemize üye olarak kampanya ve indirimlerden haber alın. Size özel fırsatları kaçırmayın...
  ×
  { "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1718424384,"action_source":"website","event_source_url":"https://www.baskartal.com/toptan-kavurma","user_data":{"client_ip_address":"44.221.66.130","client_user_agent":"CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)"}}]}